Požár ve Svratce 26. 1. 2014

27.01.2014 14:24

Požár garáže ve Svratce hasily čtyři jednotky hasičů, majiteli vznikla škoda více než 2 miliony korun

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v neděli odpoledne u požáru garáže na ulici Palackého ve Svratce. Plameny za sebou zanechaly majetkovou škodu ve výši 2,1 milionu korun. Příčina vzniku požáru zůstává nadále v šetření, nejpravděpodobněji však požár způsobila závada na elektrickém osvětlení.

Hlášení o požáru přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 18:06 hod. K požáru vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Herálce, Svratky a Svratouchu (Pardubický kraj).

Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že hoří garáž, kterou majitel využíval převážně jako sklad zdravotnického materiálu a vybavení. Jednotkám se podařilo velmi rychle požár lokalizovat a následně i zlikvidovat.

Při požáru a ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Majitelem byla odhadnuta škoda na objektu a uskladněném materiálu a vybavení na částku 2,1 milionu korun.