Není lehké mít doma hasiče...

Společná práce přináší skvělé výsledky

23.03.2014 15:49

Společná práce přináší skvělé výsledky

19. 3. 2014 (Nicole Zaoralová) - V úterý, dne 18. března 2014 se uskutečnilo společné jednání vedení Hasičského záchranného sboru ČR a vedení Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.  

Obě strany se vzájemně informovaly o současné situaci a aktuálním stavu obou organizací. Ocenily, že na společných jednáních mohou konstruktivně řešit problémy, které trápí jak profesionální, tak dobrovolné hasiče.
 
Zevrubně byly projednány otázky týkající se odborné přípravy jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí, zejména velitelů, strojníků a uživatelů motorových pil. Aktuálním tématem bylo financování dobrovolných hasičů a získávání prostředků pro jejich činnost a na pořizování techniky. Generální ředitel konstatoval, že za uplynulé dva roky bylo dobrovolným jednotkám obcí ze strany HZS ČR předáno 117 kusů hasičské techniky.
 
Vedení obou organizací detailně diskutovalo také otázky požárního sportu. „Intenzivnější spolupráce v této oblasti se projevila i ve vynikajících výsledcích našich reprezentací na zahraničních soutěžích.“  Ocenil generální ředitel HZS ČR brig. gen. Drahoslav Ryba a konstatoval, že v tomto trendu budou oba sbory nadále pokračovat.  
 
Obě strany se dále v diskusi zabývaly otázkami hledání možností zlepšení postavení dobrovolných hasičů a ocenění jejich prospěšné dobrovolné práce. Otevřela se rovněž otázka postavení členů SHČMS, kteří nejsou členy jednotek, zejména možnost jejich využití v oblasti ochrany obyvatelstva při řešení katastrof a mimořádných událostí. Touto problematikou se budou v brzké době obě strany společně zabývat.
 
 
 
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí

Vyhledávání

Kontakt

SDH Herálec
592 01 Herálec 81
starosta Kosek Petr
mob. 603 193 690
email: sdh.heralec@email.cz

velitel Bezchleba Jakub
mob. 606 670 263
email: jsdhheralec@seznam.cz

Ohlášení pálení
https://palenihzsvyk.webrex.cz/
počítadlo.abz.cz